Wpisy zaznaczone tagiem ‘zabawki’

Zabawkowy raj dla chłopców

Kategoria: Zabawki

Zabawkowy raj dla chłopców Zabawkowe samochody i modele innych zmotoryzowanych środków transportu to ulubione zabawki młodych mężczyzn. Uwielbiają się oni ścigać ze swymi kolegami i przechwalać coraz to nowszymi i bardziej zmechanizowanymi mikro – cackami. A współcześnie rzeczywiście można mieć się czym chwalić. Na rynku specjalizującym się w projektowaniu i oferowaniu zabawkowych samochodów wciąż pojawiają się jakieś nowości. Parędziesiąt lat temu furorę zrobiły zdalnie sterowane samochodziki, dziś są już one technologicznym przeżytkiem, co nie znaczy jednak że nie mają swych wiernych fanów, także wśród najmłodszych „kierowców”. Co do innych zabawek będących mniejszą wersją prawdziwych środków transportu symboliczna wręcz stała się sytuacja, gdy po zakupie modelu kolejki dla syna, obdarowujący tatuś sam zaczynał się nią bawić, nie dopuszczające wręcz swej latorośli do prezentu. Świadczy to o wielkiej sile i magnetyzmie, jaki posiadają tego typu „męskie” zabawki. Bo czy może być dla młodego mężczyzny coś piękniejszego niż satysfakcja ze zwyciężenia wyścigu i pokonanie innych?

Tagi: , , , ,

Zabawki z duszą

Kategoria: Zabawki

Zabawki z duszą Pluszowe misie i inne maskotki to najpopularniejszego z zabawek. Znajdują uznanie zarówno w oczach kilkuletnich szkrabów, jak i nieco starszych, „poważniejszych” ludzi. Mogą się bowiem okazać wyśmienitym prezentem nawet dla osoby dorosłej – ważne, by była ona nam na bliska, i na tyle zdystansowana do wagi prezentów, by nie obraziła się za zbyt „infantylny” podarunek. Zawsze przecież miło przytulić się do miękkiego futerka maskotki, przypominającej o ukochanej lub ukochanym, gdy tych nie ma akurat w pobliżu. I nie jest to w żaden sposób uwarunkowane wiekiem, a może jedynie pewną wrażliwością Na zabawkarskim rynku możemy znaleźć maskotki we wszystkich kształtach i rozmiarach. Prócz klasycznych niedźwiedzi z półek sklepowych zerkają pieski, kotki, świnki, bohaterowie słynnych kreskówek, we wszystkich wielkościach i kolorach. Niektóre z nich mają dodatkowe opcje, potrafią na przykład wydawać dźwięki lub się poruszać. Trudno jednak mówić wtedy o klasycznym misiu – przytulance, którego jedyną funkcją jest przytulanie i przyjmowanie naszej miłości.

Tagi: , , , ,

Zabawki dla małych budowniczych

Kategoria: Zabawki

Zabawki dla małych budowniczych Niektórzy już od wczesnych lat dziecięcych wykazują skłonność do „tworzenia” własnych zabawek czy składania rozrzuconych elementów w jedną, spójną całość. Dla takich młodych osób idealnymi zabawkami są klocki i puzzle. Należy uważać, by miały one odpowiednie wielkości, dostosowane do wieku milusińskich. Adnotacja na opakowaniu mówiąca o tym, od ilu lat dostępna jest dana zabawka, nie bierze się przecież znikąd. Podarowanie dziecku będącemu w wieku, w którym charakterystycznym zachowaniem jest branie wszystkiego do buzi i gryzienie, nie jest najmądrzejszym pomysłem. Wspaniała zabawa, jaką oferuje układanie puzzli lub tworzenie budowli z klocków, może bowiem przerodzić się w koszmar, gdy nasza pociecha nieopatrznie połknie jeden z elementów zabawki i się nim nieszczęśliwie zakrztusi. Dlatego kierujmy się zasadą: im mniejsze dziecko, tym większe elementy. Skomplikowane puzzle, złożone z tysięcy niewielkich części odłóżmy na późniejsze lata. Podobnie małe klocki lego, które lepiej przez parę pierwszych lat zastępujmy większymi zabawkami tego typu.

Tagi: , , , ,

Zabawki dla przyszłych muzyków

Kategoria: Zabawki

Zabawki dla przyszłych muzyków Chyba każdy w dzieciństwie uwielbiał walić łyżkami w garnki podprowadzone mamie z kuchni. Dźwięk ten zapewne bywał zmorą dla domowników, ale mógł także być przecież oznaką talentu muzycznego. Dlaczego więc go nie rozwijać poprzez podarowanie dziecku jakiegoś prostego instrumentu muzycznego? Może nie odkryjemy koniecznie kolejnego Fryderyka Chopina czy Milesa Davisa, ale sprawimy dziecku niezwykłą frajdę. Jakie instrumenty nadają się dla mniejszych dzieci? Te najprostsze, czyli bębenki, trójkąty, grzechotki, nie wymagające wielkich zdolności, a mogące wykształcić poczucie rytmu i słuch muzyczny. Kiedy dziecko będzie starsze, może zapragnąć bardziej skomplikowanego instrumentu. Dobrym pomysłem w takim przypadku jest nabycie cymbałków lub prostego syntetyzatora. Jeśli latorośl zapragnie w młodym wieku uczyć się gry na „poważniejszym” instrumencie, takim jak gitara, fortepian czy skrzypce, warto wypożyczyć instrument tego typu lub zapisać dziecko na kilka godzin kursu, by sprawdzić czy nie kieruje nim tak zwany „słomiany zapał”. Jeśli nie, to być może wychowamy następcę Stasia Drzewieckiego?

Tagi: , , , ,