Wpisy zaznaczone tagiem ‘sztuka’

Dla dzieci z zacięciem artystycznym

Kategoria: Zabawki

Dla dzieci z zacięciem artystycznym Wspomniane zostały już różnego rodzaju książeczki dla małych dzieci. Nie można zapominać również o innych zabawkach z tej grupy. Mowa o książkach do kolorowania. Uwielbiają je chyba wszystkie dzieci, a zwłaszcza dziewczynki. Jeśli komuś natura poskąpiła talentu, a mimo to lubi zabawy kredkami i farbkami, to książeczka z wydrukowanymi wewnątrz konturami różnych, niekiedy bardzo skomplikowanych rysunków, którym należy nadać trochę „życia” poprzez ich pokolorowanie, jest idealnym prezentem. Wydawnictw tego typu możemy znaleźć bez liku, a część z nich jest wydawana przy okazji premier popularnych, animowanych hitów. I tak mali fani Spidermana czy Shreka poczują się jeszcze bliżej ulubionych postaci dzięki możliwości nadania im kolorów i sprawienia, że będą się pięknie prezentować. Dzieciakom, który lubią bardziej skomplikowane „papiernicze” zabawy, warto zaproponować książeczki edukacyjne, w których nie tylko kolorujemy, ale również uzupełniamy brakujące literki w wyrazach, rozwiązujemy proste równania czy pomagamy bajkowym postaciom w przejściu przez skomplikowane labirynty.

Tagi: , , , ,

Karate

Kategoria: Sport

Karate Karate jest sztuką walki pochodzącą z krajów Azji, czyli Japonii. Wyróżnia się wiele stylów, takich jak np. Kyokushin, Oyama Budo-kan, czy Shorin. Wszystkie style różnią się od siebie techniką, brutalnością a przede wszystkim tradycją i wiekiem. Każdy styl posiada swojego twórcę, któremu oddają największe honory. Ogólnie styl walki, jakim jest karate polega na silnych szybkich i energicznych uderzeniach i kopnięciach w słabe punkty przeciwnika. Ludzie ćwiczący karate są bardziej odporni na ból niż przeciętni ludzie, ponieważ są oni odpowiednio hartowani i stopniowo przyzwyczajani do bólu, co skutecznie podnosi próg bólu. Tak zwani karatecy dzięki swoim umiejętnościom i odpowiednio wytrenowanym częściom ciała potrafią zadziwić np., kiedy ręką rozbijają deski a piszczelami grube tafle lodu czy betonu komórkowego. Miejsce gdzie ludzie ćwiczą karate nazywa się dojo. W każdym stylu jest hierarchiczny podział na stopnie szkoleniowe kyu i dan. Trener w danym klubie karate nazywa się Sensej, co w tłumaczeniu na język polski znaczy nauczyciel lub mistrz.

Tagi: , , , , ,

Do kina i na koncert

Kategoria: Wolny czas

Do kina i na koncert Wycieczka do kina to nie tylko znakomita forma rozrywki dla miłośników sztuki filmowej, ale również świetny sposób na randkę. Popularnością cieszą się zarówno multipleksy, gdzie w kilku salach kinowych grane są jednocześnie najnowsze produkcje hollywoodzkie, jak i małe kina studyjne, często oferujące kino niezależne z Europy i innych krajów świata. W ostatnich latach pojawiło się również kino trójwymiarowe, które dostarcza wyjątkowych wrażeń, jednak póki co w tej technice powstają głównie filmy dokumentalne. Na fanów muzyki czekają w lecie liczne koncerty i festiwale. Mogą się one odbywać w klubach muzycznych lub większych halach sportowych i widowiskowych, ale też na świeżym powietrzu, na przykład w amfiteatrach, na stadionach lub polach. Najważniejszymi polskimi letnimi festiwalami są prezentujący głównie polską muzykę rockową Przystanek Woodstock, gdyński Open’er na którym pojawiają się gwiazdy światowego formatu, oraz nowy festiwal niezależny w Mysłowicach, OFF Festival. Prócz tego, nasz kraj odwiedzają w okresie wakacji liczne gwiazdy zagraniczne na koncertach solowych.

Tagi: , , , ,