Wpisy zaznaczone tagiem ‘metal’

Zapalniczka metalowa na benzynę

Kategoria: Zapalniczki

Zapalniczka metalowa na benzynę Jeśli obracasz się w gronie ludzi na poziomie, a nie dworcowej ekipie opalającej folię aluminiową, Twoja zapalniczka jest Twoją wizytówką tak samo, jak ubiór, słownictwo czy buty. To, czym podpalasz papierosa, świadczy o tym, jakim jesteś mężczyzną. Wniosek z tego płynie taki, że jeśli uważasz się za człowieka z klasą, Twoja zapalniczka też powinna być taka. A jaka zapalniczka ma klasę? O jakiej można tak powiedzieć? Wyłącznie o zapalniczkach metalowych na benzynę. Firma Zapalniczki Metalowe Na Benzynę i Spółka oferuje nową zapalniczkę, w całości ze srebra wysokiej próby. Od razu widać, że nie posiada jej byle bej spod budki z tanim piwkiem, a człowiek, który niejedno widział i niejedno palił. W zestawie gratis zbiorniczek z benzyną bezołowiową z CPN-u, cztery knoty i papieros dowolnej marki, którego od razu możesz sobie po wyjściu ze sklepu z zapalniczkami przypalić. Już nie musisz prosić na ulicy o ogień, narażając się na spojrzenia pełne nienawiści, gdyż zapalniczka jest wyposażona w gruby łańcuch z kłódką – już jej nigdzie nie zostawisz ani nikt Ci jej na melanżu nie zabierze! Przy zakupie dwóch zapalniczek firma oferuje darmowy grawerunek – może to być rysunek Twojej brzydkiej japy, imię Twojego psa albo lokomotywa.

Tagi: , , ,

Scena World

Kategoria: Rozrywka

Scena World to obok sceny głównej i metalowej najbardziej oblegany punkt programu Sziget Festival. W tym roku została ona przeniesiona w głąb wyspy, co zaowocowało zwiększeniem jej popularności – barwne występy zespołów prezentujących muzykę etniczną z całego świata bardzo chętnie oglądali nie tylko ich miłośnicy, ale również wielu przypadkowych widzów, którzy słysząc ciekawą muzykę gromadzili się przed sceną i na położonym dalej trawniku. Największymi gwiazdami tegorocznego festiwalu, występującymi na scenie World byli z jednej strony Goran Bregovic, który przyjechał do Budapesztu promować swoją najnowszą płytę, z drugiej zaś jeden z synów Boba Marley’a – Ky Mani Marley, którego występ został wyjątkowo ciepło powitany przez publiczność. Sporą widownię zgromadził też występ grupy Transglobal Underground wspomaganej przez Natashę Atlas. Bardzo dużą niespodzianką był dla wielu osób występ Rokii Traore, afrykańskiej artystki nagrodzonej w tym roku nagrodą Grammy, która udowodniła, że jej międzynarodowy sukces wcale nie był na wyrost.

Tagi: , , , ,

Scena metalowa

Kategoria: Rozrywka

Podobnie jak scena World przyciągała miłośników muzyki etnicznej, tak scena metalowa gromadziła fanów cięższych brzmień. W przeciwieństwie do sceny głównej i sceny World, które znajdują się na świeżym powietrzu, scena metalowa skryta jest pod namiotem. W ciągu całego tygodnia trwania festiwalu zagrała na niej duża grupa kapel, spośród których kilka to uznane, międzynarodowe gwiazdy. Pierwszą z nich, jeśli nie liczyć występu Iron Maiden na scenie głównej, była Avantasia – ze względu na unikalny charakter tej grupy, była to jedyna w historii trasa koncertowa, ten koncert zaś stanowił jej uwieńczenie. W zgodnej opinii zgromadzonych fanów, był to jeden z najlepszych koncertów na całym festiwalu i absolutny numer jeden na scenie metalowej Sziget Festival. W kolejnych dniach miłośnicy metalu mogli zobaczyć również występy między innymi Apocalyptiki, Iced Earth, Dew Scented, Carcass oraz również bardzo żywiołowo przyjętego Meshuggah. Ponadto poza gwiazdami międzynarodowymi, na scenie metalowej pojawiła się spora reprezentacja kapel węgierskich.

Tagi: , , , , ,