Wpisy zaznaczone tagiem ‘hobby’

Żeglarstwo i wspinaczka

Kategoria: Wolny czas

Żeglarstwo i wspinaczka Żeglarstwo jest być może drogim, lecz jakże fascynującym sposobem letniego spędzania czasu. W swojej sportowej i rekreacyjnej formie popularne było już w osiemnastym wieku, zaś dziś amatorscy żeglarze panują na wszystkich morzach i jeziorach. Żeglować możemy na tradycyjnych jachtach i żaglówkach, ale również na deskach windsurfingowych, lub spróbować popularnej na zachodzie jazdy bez żagla. Trzeba jednak pamiętać, że zanim zaczniemy bawić się w żeglarstwo, najpierw trzeba nauczyć się pływać. Warto też poznać choć jedną morską piosenkę, czyli popularne szanty. Ci z nas, którzy mogą pochwalić się świetną kondycją fizyczną, mogą spróbować swoich sił we wspinaczce. Można ją uprawiać zarówno na skałkach i w wysokich górach, jak i na coraz popularniejszych sztucznych ściankach wspinaczkowych. Wspinaczka odbywa się z pomocą specjalistycznego sprzętu asekuracyjnego, ale doświadczeni miłośnicy tego rodzaju rozrywki mogą spróbować wspinać się bez niego. Ekstremalnymi formami wspinaczki są himalaizm, gdzie wspinamy się na wyjątkowo wysokie, pokryte wiecznym lodem góry, oraz buildering, czyli wspinaczka bez asekuracji na wieżowce.

Tagi: , , , ,

Zapalniczka odrzutowa

Kategoria: Zapalniczki

Zapalniczka odrzutowa Miłośnicy lotów ponaddźwiękowych będą zachwyceni – już nie musicie zdawać jakichś głupich i beznadziejnie trudnych egzaminów do szkółek dla pilotów, wystarczy kupić zapalniczkę! Nasz produkt wygląda całkiem jak zwykła zapalniczka z kiosku i ma podobną cenę, różnica jest taka, że po zapaleniu, zamiast zwykłego gazowego płomienia, uruchamiany jest silnik rakietowy. Należy go zawsze i bezwzględnie kierować w stronę ziemi! W przeciwnym przypadku możemy przypalić jakąś postronną osobę, która może sobie tego na przykład nie życzyć. W czasie lotu należy trzymać zapalniczkę mocno, zdecydowanie, w żadnym razie nie wypuszczać jej z rąk, kierować płomień z dala od ciała i przelatujących ptaków i sterowców, i bezwzględnie pilnować poziomu paliwa (2,50zł do kupienia w każdym kiosku), gdyż, jeśli skończy się ono wysoko nad powierzchnią ziemi, wtedy możemy mieć poważny problem, za który nie przewidujemy odszkodowania. Zapewniamy jedynie mały spadochronik dla zapalniczki. Czy wytrzyma obciążenie użytkownika? Zapewnie zależy to od jego wagi, ale nie przeprowadziliśmy odpowiednich eksperymentów z braku ochotników, mimo wysokiego honorarium. Brak mężnych osób to jedna z bolączek dzisiejszego społeczeństwa. Jeśli wolno nam mieć radę, polecamy zastanowić się nad tym przy papierosie, kierując wylot płomienia zgodnie z instrukcją.

Tagi: , , , ,

Budapeszt

Kategoria: Rozrywka, Wolny czas

Sziget Festival to jedna z najważniejszych corocznych imprez w Budapeszcie. Miasto to jednak samo w sobie jest tak atrakcyjne, że warto je odwiedzić również w innym terminie. Przy okazji zaś festiwalu, spacer po Budapeszcie to wręcz obowiązek. Wielu zagranicznych uczestników festiwalu decyduje się na przyjazd w przedfestiwalowy weekend, aby w spokoju nacieszyć się niepowtarzalną atmosferą oraz pięknem tego miasta. Pozwala to nie tylko na spokojne zwiedzenie wszystkich jego atrakcji, których jest naprawdę co niemiara, ale również na poznanie jego wieczornych i nocnych uroków, co przecież nie byłoby możliwe już w czasie festiwalu, gdy każdy wieczór spędza się już na koncertach i zabawie. Budapeszt to przede wszystkim potężne, stare miasto, które zachwyca swoim urokiem – przepiękne place pełne zieleni, niesamowita architektura i wyjątkowo bogate nocne życie miasta potrafią zauroczyć każdego. Warto również odwiedzić inne atrakcje Budapesztu, między innymi Ogród Zoologiczny i Oceanarium – Tropikarium.

Tagi: , , , , ,

Zapalniczka w kształcie czołgu

Kategoria: Zapalniczki

Zapalniczka w kształcie czołgu Mawiają, że za mundurem panny sznurem, nie trzeba więc mówić, jakie wrażenie zrobić, wystawiając na widok publiczny lufę czołgu, będącego zapalniczką jednocześnie. Rekomendacja jest właściwie zbędna, Podam jednak garść danych technicznych. Zapalniczka wyposażona jest w granatnik umieszczony na obrotowej wieżyczce, pancerz aktywny i ukośne płyty pancerze grubości 5cm chroni przed pociskami przeciwpancernymi, napęd gąsienicowy pozwala na osiągnięcie prędkości do 50km/h, co w naturalny sposób zapobiega łamaniu przepisów drogowych i przekraczaniu ograniczenia prędkości, jakie obowiązuje na terenie zabudowanym. Lufa kaliber 300mm daje płomień, który bez problemu przypali każdego, nawet najbardziej opornego i obsikanego szluga wygrzebanego z sedesu. Jeśli więc masz tak, że fajki wpadają Ci do muszli, jest to produkt zdecydowanie godny do polecenia właśnie Tobie! WAŻNE: należy posługiwać się ostrożnie w miejskim ruchu drogowym, gdyż pojazd może z łatwością przejechać zgnieść innych użytkowników ruchu. To samo tyczy się płomienia – dobrze, jeśli w odległości do 30 m bezpośrednio przed lufą znajdują się tylko interesujący nas, przeznaczony do zapalenia papieros.

Tagi: , , , ,