Wpisy zaznaczone tagiem ‘festiwal’

Pozostałe sceny

Kategoria: Rozrywka, Wolny czas

Sziget Festival to oczywiście również muzyka grana na wielu innych scenach. I tak własne namioty miały sceny, na których prezentowana była muzyka zespołów bluesowych, osobno prezentowane były zespoły grające różne gatunki jazzu, a także w miasteczku festiwalowym na świeżym powietrzu znajdowała się dodatkowa (obok sceny World), mała scena muzyki etnicznej, na której królowały brzmienia afrykańskie oraz karaibskie. Popularnością cieszyła się położona niedaleko głównej sceny namiot retro, w którym codziennie grywały tak zwane coverbandy najpopularniejszych zespołów, wieczorami zaś odbywały się wyjątkowo chętnie oblegane przez męską część publiczności konkursy miss mokrego podkoszulka. Bardzo dużą grupę miłośników dobrej zabawy skupiał również namiot muzyki tanecznej, w którym kolejni didżeje prezentowali swoje sety przy tańczącej publiczności. Wokół festiwalu znajdowało się również wiele innych scen, na których grywały często zupełnie nieznane, bądź sklecone spośród uczestników festiwalu zespoły, głównie po to, aby miło spędzić czas.

Tagi: , , , ,

Scena metalowa

Kategoria: Rozrywka

Podobnie jak scena World przyciągała miłośników muzyki etnicznej, tak scena metalowa gromadziła fanów cięższych brzmień. W przeciwieństwie do sceny głównej i sceny World, które znajdują się na świeżym powietrzu, scena metalowa skryta jest pod namiotem. W ciągu całego tygodnia trwania festiwalu zagrała na niej duża grupa kapel, spośród których kilka to uznane, międzynarodowe gwiazdy. Pierwszą z nich, jeśli nie liczyć występu Iron Maiden na scenie głównej, była Avantasia – ze względu na unikalny charakter tej grupy, była to jedyna w historii trasa koncertowa, ten koncert zaś stanowił jej uwieńczenie. W zgodnej opinii zgromadzonych fanów, był to jeden z najlepszych koncertów na całym festiwalu i absolutny numer jeden na scenie metalowej Sziget Festival. W kolejnych dniach miłośnicy metalu mogli zobaczyć również występy między innymi Apocalyptiki, Iced Earth, Dew Scented, Carcass oraz również bardzo żywiołowo przyjętego Meshuggah. Ponadto poza gwiazdami międzynarodowymi, na scenie metalowej pojawiła się spora reprezentacja kapel węgierskich.

Tagi: , , , , ,

Budapeszt

Kategoria: Rozrywka, Wolny czas

Sziget Festival to jedna z najważniejszych corocznych imprez w Budapeszcie. Miasto to jednak samo w sobie jest tak atrakcyjne, że warto je odwiedzić również w innym terminie. Przy okazji zaś festiwalu, spacer po Budapeszcie to wręcz obowiązek. Wielu zagranicznych uczestników festiwalu decyduje się na przyjazd w przedfestiwalowy weekend, aby w spokoju nacieszyć się niepowtarzalną atmosferą oraz pięknem tego miasta. Pozwala to nie tylko na spokojne zwiedzenie wszystkich jego atrakcji, których jest naprawdę co niemiara, ale również na poznanie jego wieczornych i nocnych uroków, co przecież nie byłoby możliwe już w czasie festiwalu, gdy każdy wieczór spędza się już na koncertach i zabawie. Budapeszt to przede wszystkim potężne, stare miasto, które zachwyca swoim urokiem – przepiękne place pełne zieleni, niesamowita architektura i wyjątkowo bogate nocne życie miasta potrafią zauroczyć każdego. Warto również odwiedzić inne atrakcje Budapesztu, między innymi Ogród Zoologiczny i Oceanarium – Tropikarium.

Tagi: , , , , ,