Archiwum kategorii ‘Zabawki’

Zabawkowy raj dla chłopców

Kategoria: Zabawki

Zabawkowy raj dla chłopców Zabawkowe samochody i modele innych zmotoryzowanych środków transportu to ulubione zabawki młodych mężczyzn. Uwielbiają się oni ścigać ze swymi kolegami i przechwalać coraz to nowszymi i bardziej zmechanizowanymi mikro – cackami. A współcześnie rzeczywiście można mieć się czym chwalić. Na rynku specjalizującym się w projektowaniu i oferowaniu zabawkowych samochodów wciąż pojawiają się jakieś nowości. Parędziesiąt lat temu furorę zrobiły zdalnie sterowane samochodziki, dziś są już one technologicznym przeżytkiem, co nie znaczy jednak że nie mają swych wiernych fanów, także wśród najmłodszych „kierowców”. Co do innych zabawek będących mniejszą wersją prawdziwych środków transportu symboliczna wręcz stała się sytuacja, gdy po zakupie modelu kolejki dla syna, obdarowujący tatuś sam zaczynał się nią bawić, nie dopuszczające wręcz swej latorośli do prezentu. Świadczy to o wielkiej sile i magnetyzmie, jaki posiadają tego typu „męskie” zabawki. Bo czy może być dla młodego mężczyzny coś piękniejszego niż satysfakcja ze zwyciężenia wyścigu i pokonanie innych?

Tagi: , , , ,

Zabawki z duszą

Kategoria: Zabawki

Zabawki z duszą Pluszowe misie i inne maskotki to najpopularniejszego z zabawek. Znajdują uznanie zarówno w oczach kilkuletnich szkrabów, jak i nieco starszych, „poważniejszych” ludzi. Mogą się bowiem okazać wyśmienitym prezentem nawet dla osoby dorosłej – ważne, by była ona nam na bliska, i na tyle zdystansowana do wagi prezentów, by nie obraziła się za zbyt „infantylny” podarunek. Zawsze przecież miło przytulić się do miękkiego futerka maskotki, przypominającej o ukochanej lub ukochanym, gdy tych nie ma akurat w pobliżu. I nie jest to w żaden sposób uwarunkowane wiekiem, a może jedynie pewną wrażliwością Na zabawkarskim rynku możemy znaleźć maskotki we wszystkich kształtach i rozmiarach. Prócz klasycznych niedźwiedzi z półek sklepowych zerkają pieski, kotki, świnki, bohaterowie słynnych kreskówek, we wszystkich wielkościach i kolorach. Niektóre z nich mają dodatkowe opcje, potrafią na przykład wydawać dźwięki lub się poruszać. Trudno jednak mówić wtedy o klasycznym misiu – przytulance, którego jedyną funkcją jest przytulanie i przyjmowanie naszej miłości.

Tagi: , , , ,

Zabawki dla małych budowniczych

Kategoria: Zabawki

Zabawki dla małych budowniczych Niektórzy już od wczesnych lat dziecięcych wykazują skłonność do „tworzenia” własnych zabawek czy składania rozrzuconych elementów w jedną, spójną całość. Dla takich młodych osób idealnymi zabawkami są klocki i puzzle. Należy uważać, by miały one odpowiednie wielkości, dostosowane do wieku milusińskich. Adnotacja na opakowaniu mówiąca o tym, od ilu lat dostępna jest dana zabawka, nie bierze się przecież znikąd. Podarowanie dziecku będącemu w wieku, w którym charakterystycznym zachowaniem jest branie wszystkiego do buzi i gryzienie, nie jest najmądrzejszym pomysłem. Wspaniała zabawa, jaką oferuje układanie puzzli lub tworzenie budowli z klocków, może bowiem przerodzić się w koszmar, gdy nasza pociecha nieopatrznie połknie jeden z elementów zabawki i się nim nieszczęśliwie zakrztusi. Dlatego kierujmy się zasadą: im mniejsze dziecko, tym większe elementy. Skomplikowane puzzle, złożone z tysięcy niewielkich części odłóżmy na późniejsze lata. Podobnie małe klocki lego, które lepiej przez parę pierwszych lat zastępujmy większymi zabawkami tego typu.

Tagi: , , , ,

Dla dzieci z zacięciem artystycznym

Kategoria: Zabawki

Dla dzieci z zacięciem artystycznym Wspomniane zostały już różnego rodzaju książeczki dla małych dzieci. Nie można zapominać również o innych zabawkach z tej grupy. Mowa o książkach do kolorowania. Uwielbiają je chyba wszystkie dzieci, a zwłaszcza dziewczynki. Jeśli komuś natura poskąpiła talentu, a mimo to lubi zabawy kredkami i farbkami, to książeczka z wydrukowanymi wewnątrz konturami różnych, niekiedy bardzo skomplikowanych rysunków, którym należy nadać trochę „życia” poprzez ich pokolorowanie, jest idealnym prezentem. Wydawnictw tego typu możemy znaleźć bez liku, a część z nich jest wydawana przy okazji premier popularnych, animowanych hitów. I tak mali fani Spidermana czy Shreka poczują się jeszcze bliżej ulubionych postaci dzięki możliwości nadania im kolorów i sprawienia, że będą się pięknie prezentować. Dzieciakom, który lubią bardziej skomplikowane „papiernicze” zabawy, warto zaproponować książeczki edukacyjne, w których nie tylko kolorujemy, ale również uzupełniamy brakujące literki w wyrazach, rozwiązujemy proste równania czy pomagamy bajkowym postaciom w przejściu przez skomplikowane labirynty.

Tagi: , , , ,