Archiwum Kwiecień, 2013

Kulturystyka

Kategoria: Sport, Wolny czas

Kulturystyka jest sportem bardzo pokazowym. Aby uprawiać ten sport należy wiele lat pracować nad wytrenowaniem dużej ilości mięśni, ponieważ sport ten polega na dźwiganiu, podnoszeniu i przenoszeniu ogromnych ciężarów, które w przypadku sztangi mogą dochodzić nawet do 300kg., więc duże mięśnie są niezbędne do uprawiania tego sportu. Organizuje się obecnie zawody z serii Strong Man gdzie najsilniejsi ludzie na świecie pokazują swoje możliwości w podnoszeniu ciężarów i mierzą się z kulturystami z innych krajów. Głównymi zawodami dla tak zwanych Strong Manów są zawodu Arnold’s Clasic, które organizuje gubernator Kaliforni. To właśnie tam ściągają najlepsi kulturyści na świecie walczący o główną nagrodę, jaką jest, Hammer H3. Kulturyści są bardzo rozbudowani przez codzienne treningi, które polegają na codziennym pobycie w siłowni itp. Zdarza się, że niektórzy ludzie, którzy nie mają dość wytrwałości w treningach silnej woli chcą przyśpieszyć przyrost swojej masy mięśniowej, inwestują i używają różnych niedozwolonych używek, tzw. sterydów.

Tagi: , , , ,

Zabawkowy raj dla chłopców

Kategoria: Zabawki

Zabawkowy raj dla chłopców Zabawkowe samochody i modele innych zmotoryzowanych środków transportu to ulubione zabawki młodych mężczyzn. Uwielbiają się oni ścigać ze swymi kolegami i przechwalać coraz to nowszymi i bardziej zmechanizowanymi mikro – cackami. A współcześnie rzeczywiście można mieć się czym chwalić. Na rynku specjalizującym się w projektowaniu i oferowaniu zabawkowych samochodów wciąż pojawiają się jakieś nowości. Parędziesiąt lat temu furorę zrobiły zdalnie sterowane samochodziki, dziś są już one technologicznym przeżytkiem, co nie znaczy jednak że nie mają swych wiernych fanów, także wśród najmłodszych „kierowców”. Co do innych zabawek będących mniejszą wersją prawdziwych środków transportu symboliczna wręcz stała się sytuacja, gdy po zakupie modelu kolejki dla syna, obdarowujący tatuś sam zaczynał się nią bawić, nie dopuszczające wręcz swej latorośli do prezentu. Świadczy to o wielkiej sile i magnetyzmie, jaki posiadają tego typu „męskie” zabawki. Bo czy może być dla młodego mężczyzny coś piękniejszego niż satysfakcja ze zwyciężenia wyścigu i pokonanie innych?

Tagi: , , , ,

Zabawki z duszą

Kategoria: Zabawki

Zabawki z duszą Pluszowe misie i inne maskotki to najpopularniejszego z zabawek. Znajdują uznanie zarówno w oczach kilkuletnich szkrabów, jak i nieco starszych, „poważniejszych” ludzi. Mogą się bowiem okazać wyśmienitym prezentem nawet dla osoby dorosłej – ważne, by była ona nam na bliska, i na tyle zdystansowana do wagi prezentów, by nie obraziła się za zbyt „infantylny” podarunek. Zawsze przecież miło przytulić się do miękkiego futerka maskotki, przypominającej o ukochanej lub ukochanym, gdy tych nie ma akurat w pobliżu. I nie jest to w żaden sposób uwarunkowane wiekiem, a może jedynie pewną wrażliwością Na zabawkarskim rynku możemy znaleźć maskotki we wszystkich kształtach i rozmiarach. Prócz klasycznych niedźwiedzi z półek sklepowych zerkają pieski, kotki, świnki, bohaterowie słynnych kreskówek, we wszystkich wielkościach i kolorach. Niektóre z nich mają dodatkowe opcje, potrafią na przykład wydawać dźwięki lub się poruszać. Trudno jednak mówić wtedy o klasycznym misiu – przytulance, którego jedyną funkcją jest przytulanie i przyjmowanie naszej miłości.

Tagi: , , , ,

Szermierka

Kategoria: Sport, Wolny czas

Szermierka Szermierka jest zaliczana do sportów walki. Jest to dyscyplina olimpijska od roku 1896. Szermierka uprawiana jest w konkurencjach: szabla, szpada i floret. Poza rodzajem broni konkurencje różnią się ważnym polem do trafienia u przeciwnika: w szpadzie jest to całe ciało, w szabli jest to górna połowa ciała, a we florecie tylko tułów. Trafienie przeciwnika sygnalizowane jest poprzez aparat sędziowski. Pole, na którym odbywa się pojedynek szermierzy nazywany jest planszą (ma ona wymiary czternaście metrów x dwa metry). Czas walki trwa 3 rundy po trzy minuty, pomiędzy którymi są minutowe przerwy. Walka skończyć się może przed czasem po piętnastym uderzeniu. Do komend wydawanych przez sędziego zalicza się: allez (naprzód), halte (stój), en garde (postawa szermierza), prest (gotowi) oraz troche (trafiony). Maksymalna długość szabli może wynosić 105 centymetrów, natomiast maksymalna długość floretu i szpady może wynosić 110 centymetrów. Ostrze szabli może być lekko zakrzywione.

Tagi: , , , , ,