Archiwum Marzec, 2013

Zapalniczka żarowa

Kategoria: Zapalniczki

Zapalniczka żarowa Specjalna oferta dla marynarzy! Ile razy próbowałeś przy ośmiu stopniach w skali Beauforta bezskutecznie zapalić papierosa, który mógł być Twoim ostatnim? Koniec z tym! Zapalniczka żarowa to niezawodny, potężny płomień nawet przy największym deszczu i najsilniejszych wiatrach! Już nigdy Cię nie zawiedzie! Do każdej zapalniczki dołączamy plecaczek z butlą gazową – cóż, energia nie bierze się znikąd. Nasza zapalniczka żarowa czerpie swoją potężną moc z dziesięciolitrowego zbiornika z propan-butanem. W razie potrzeby można go podłączyć do kuchenki albo latarni gazowej. Jako zasilanie zapalniczki starczy na przypalenie jednej paczki, należy też pamiętać, by nie stosować jej w pomieszczeniach zamkniętych, gdyż silny płomień może zmienić nam organizację mieszkania bądź kolor skóry dzieci. Zabawka nie jest przeznaczona dla dzieci poniżej piętnastego roku życia ani dla osób lżejszych niż 50kg, gdyż może unieść na dużą wysokość w powietrzu – im większy zbiornik gazu, tym wyższa wysokość i w rezultacie bardziej bolesny upadek, więc nie należy zapalniczki traktować jako środek transportu. W razie, gdybyś był daleko od źródła gazu, możesz spróbować zastąpisz propan-butam porządnym bąkiem po obiedzie.

Tagi: , , , ,

Żeglarstwo i wspinaczka

Kategoria: Wolny czas

Żeglarstwo i wspinaczka Żeglarstwo jest być może drogim, lecz jakże fascynującym sposobem letniego spędzania czasu. W swojej sportowej i rekreacyjnej formie popularne było już w osiemnastym wieku, zaś dziś amatorscy żeglarze panują na wszystkich morzach i jeziorach. Żeglować możemy na tradycyjnych jachtach i żaglówkach, ale również na deskach windsurfingowych, lub spróbować popularnej na zachodzie jazdy bez żagla. Trzeba jednak pamiętać, że zanim zaczniemy bawić się w żeglarstwo, najpierw trzeba nauczyć się pływać. Warto też poznać choć jedną morską piosenkę, czyli popularne szanty. Ci z nas, którzy mogą pochwalić się świetną kondycją fizyczną, mogą spróbować swoich sił we wspinaczce. Można ją uprawiać zarówno na skałkach i w wysokich górach, jak i na coraz popularniejszych sztucznych ściankach wspinaczkowych. Wspinaczka odbywa się z pomocą specjalistycznego sprzętu asekuracyjnego, ale doświadczeni miłośnicy tego rodzaju rozrywki mogą spróbować wspinać się bez niego. Ekstremalnymi formami wspinaczki są himalaizm, gdzie wspinamy się na wyjątkowo wysokie, pokryte wiecznym lodem góry, oraz buildering, czyli wspinaczka bez asekuracji na wieżowce.

Tagi: , , , ,

Zwiedzanie i imprezy kulturalne

Kategoria: Rozrywka

Zwiedzanie i imprezy kulturalne Świetnym sposobem na letnie dni jest oczywiście zwiedzanie. Jeśli zaś zwiedzać, to najlepiej piękne europejskie miasta. W Polsce warto wybrać się do Krakowa, Torunia lub uroczych mniejszych miejscowości, zaś w innych krajach czeka na nas prawdziwa zabytkowa i muzealna uczta – możemy odwiedzić piękne europejskie stolice, takie jak Paryż, Londyn i Rzym, lub inne popularne miejscowości – Barcelonę lub słynną Wenecję. Bliżej Polski znajdują się natomiast Wiedeń, Praga i Budapeszt. Biura podróży oferują liczne wycieczki objazdowe po całej Europie, zaś młodzież wciąż chętnie podróżuje autostopem. Na miłośników kultury i sztuki czekają też letnie występy i festiwale muzyki klasycznej lub teatrów – zarówno tradycyjnych, jak i ulicznych. Prezentowane są też specjalne wystawy w muzeach, o lżejszym charakterze, lub nastawione na nasilony w okresie letnim ruch turystyczny. Warto też do teatru zabrać naszych najmłodszych. Specjalne przedstawienia dla dzieci oferują na przykład teatry lalek i kukiełek. Wystawy dzieł sztuki lub fotografii są też coraz częściej przenoszone w kresie letnim w plener.

Tagi: , , , ,

Zapalniczka ogrzewana

Kategoria: Zapalniczki

Zapalniczka ogrzewana Zapewne każdy z nas miał w życiu przynajmniej parę razy taką sytuację, ze zmarzły mu/jej ręce. Zima bywa bardzo sroga i nie ugięta zwłaszcza ze nie zawsze posiadamy ze sobą rękawiczki nieraz specjalnie nie biorąc nie obawiając się chłodu a nieraz po prostu zapominając. A czy potrafimy zliczyć ile razy tego żałowaliśmy ? To chyba nie powinno być trudne :) Na pewno bardzo wiele. Niestety w dzisiejszych czasach coraz częściej zapominamy o wielu sprawach przez co zaniedbujemy kolejne. Nasze zmarznięte ręce są kolejnym problemem z, którym niestety nie potrafimy sobie najlepiej radzić. Powód? nie wiemy po prostu jak temu przeciw działać i zapobiec. Aby nasze ręce były zawsze ciepłe i ogrzane. Najlepszym ostatnio wymyślonym sposobem okazuje się właśnie ogrzewana zapalniczka, która jest bardzo zmyślnym urządzeniem pomagającym nam w utrzymaniu kontroli nad rękami.

Tagi: , , , ,