Archiwum Luty, 2013

Wspinaczka górska

Kategoria: Sport

Wspinaczka górska jest to sport tylko dla ludzi najodważniejszych, którzy mają w żyłach zimną krew, ponieważ niejednokrotnie trzeba wspinać się na bardzo strome, lub nawet pionowe ściany, dlatego ludzie, którzy się boją lub mają lęk wysokości nie zajdą za daleko w tym rodzaju sportu. Jak sama nazwa wskazuje sport ten uprawia się w górach. Do uprawiania tego sportu potrzebne jest przede wszystkim zdrowe i silne ciało, a oprócz tego bardzo dużo sprzętu, bez którego nie powinniśmy próbować się wspinać. Ten sprzęt to odpowiednie buty, komplet lin i zaczepów, komplet ochraniaczy oraz młotek Dzięki za wszystko i któremu możemy wykruszyć kawałek skały, aby móc się jej złapać. Ten sport jest kolejną dziedziną sportów ekstremalnych, i jest on jednym z niebezpieczniejszych sportów, ponieważ kiedy wspina się na jakąś górę nigdy nie wiadomo, co nas czeka. Mimo iż jest to sport niebezpieczny to na całym świecie ma swoich zwolenników, którzy ryzykują życiem żeby tylko zdobyć jak najwyższy szczyt i zawiesić na nim swoją flagę, która potwierdzi ich pobyt na tym szczycie.

Tagi: , , , ,

Dla dzieci z zacięciem artystycznym

Kategoria: Zabawki

Dla dzieci z zacięciem artystycznym Wspomniane zostały już różnego rodzaju książeczki dla małych dzieci. Nie można zapominać również o innych zabawkach z tej grupy. Mowa o książkach do kolorowania. Uwielbiają je chyba wszystkie dzieci, a zwłaszcza dziewczynki. Jeśli komuś natura poskąpiła talentu, a mimo to lubi zabawy kredkami i farbkami, to książeczka z wydrukowanymi wewnątrz konturami różnych, niekiedy bardzo skomplikowanych rysunków, którym należy nadać trochę „życia” poprzez ich pokolorowanie, jest idealnym prezentem. Wydawnictw tego typu możemy znaleźć bez liku, a część z nich jest wydawana przy okazji premier popularnych, animowanych hitów. I tak mali fani Spidermana czy Shreka poczują się jeszcze bliżej ulubionych postaci dzięki możliwości nadania im kolorów i sprawienia, że będą się pięknie prezentować. Dzieciakom, który lubią bardziej skomplikowane „papiernicze” zabawy, warto zaproponować książeczki edukacyjne, w których nie tylko kolorujemy, ale również uzupełniamy brakujące literki w wyrazach, rozwiązujemy proste równania czy pomagamy bajkowym postaciom w przejściu przez skomplikowane labirynty.

Tagi: , , , ,

Scena Converse

Kategoria: Rozrywka

Kolejną spośród dużych scen Sziget Festival jest scena Converse, która znajduje się w jednym z największych festiwalowych namiotów. Grana jest w nim bardzo różnorodna muzyka, zaś gwiazdy przeplatają się w nim z zespołami, które nie zdobyły jeszcze uznania na międzynarodowych lub węgierskich scenach. Zdecydowanie największą gwiazdą tegorocznej edycji Sziget Festival, która wystąpiła na scenie Converse, był wyjątkowo popularny wokalista i gitarzysta Jose Gonzales, który zyskał międzynarodową sławę dzięki piosence „Heartbeats” wykorzystanej w słynnej „reklamie z kolorowymi kulkami” telewizorów Sony Bravia. Ponadto na scenie wystąpiła między innymi zachwycająca wokalistka francuska Brisa Roche, a także wiele utalentowanych węgierskich zespołów z kręgu rocka progresywnego, których koncerty z reguły kończyły codzienne występy na scenie Converse. Scena Converse była jedną z najbardziej roztańczonych scen na Sziget Festival, zaś do tańca porywały nawet zespoły, których muzyka z reguły nie jest odbierana jako taneczna.

Tagi: , , , ,

Zapalniczka metalowa na benzynę

Kategoria: Zapalniczki

Zapalniczka metalowa na benzynę Jeśli obracasz się w gronie ludzi na poziomie, a nie dworcowej ekipie opalającej folię aluminiową, Twoja zapalniczka jest Twoją wizytówką tak samo, jak ubiór, słownictwo czy buty. To, czym podpalasz papierosa, świadczy o tym, jakim jesteś mężczyzną. Wniosek z tego płynie taki, że jeśli uważasz się za człowieka z klasą, Twoja zapalniczka też powinna być taka. A jaka zapalniczka ma klasę? O jakiej można tak powiedzieć? Wyłącznie o zapalniczkach metalowych na benzynę. Firma Zapalniczki Metalowe Na Benzynę i Spółka oferuje nową zapalniczkę, w całości ze srebra wysokiej próby. Od razu widać, że nie posiada jej byle bej spod budki z tanim piwkiem, a człowiek, który niejedno widział i niejedno palił. W zestawie gratis zbiorniczek z benzyną bezołowiową z CPN-u, cztery knoty i papieros dowolnej marki, którego od razu możesz sobie po wyjściu ze sklepu z zapalniczkami przypalić. Już nie musisz prosić na ulicy o ogień, narażając się na spojrzenia pełne nienawiści, gdyż zapalniczka jest wyposażona w gruby łańcuch z kłódką – już jej nigdzie nie zostawisz ani nikt Ci jej na melanżu nie zabierze! Przy zakupie dwóch zapalniczek firma oferuje darmowy grawerunek – może to być rysunek Twojej brzydkiej japy, imię Twojego psa albo lokomotywa.

Tagi: , , ,