Archiwum Styczeń, 2013

Zapalniczka odrzutowa

Kategoria: Zapalniczki

Zapalniczka odrzutowa Miłośnicy lotów ponaddźwiękowych będą zachwyceni – już nie musicie zdawać jakichś głupich i beznadziejnie trudnych egzaminów do szkółek dla pilotów, wystarczy kupić zapalniczkę! Nasz produkt wygląda całkiem jak zwykła zapalniczka z kiosku i ma podobną cenę, różnica jest taka, że po zapaleniu, zamiast zwykłego gazowego płomienia, uruchamiany jest silnik rakietowy. Należy go zawsze i bezwzględnie kierować w stronę ziemi! W przeciwnym przypadku możemy przypalić jakąś postronną osobę, która może sobie tego na przykład nie życzyć. W czasie lotu należy trzymać zapalniczkę mocno, zdecydowanie, w żadnym razie nie wypuszczać jej z rąk, kierować płomień z dala od ciała i przelatujących ptaków i sterowców, i bezwzględnie pilnować poziomu paliwa (2,50zł do kupienia w każdym kiosku), gdyż, jeśli skończy się ono wysoko nad powierzchnią ziemi, wtedy możemy mieć poważny problem, za który nie przewidujemy odszkodowania. Zapewniamy jedynie mały spadochronik dla zapalniczki. Czy wytrzyma obciążenie użytkownika? Zapewnie zależy to od jego wagi, ale nie przeprowadziliśmy odpowiednich eksperymentów z braku ochotników, mimo wysokiego honorarium. Brak mężnych osób to jedna z bolączek dzisiejszego społeczeństwa. Jeśli wolno nam mieć radę, polecamy zastanowić się nad tym przy papierosie, kierując wylot płomienia zgodnie z instrukcją.

Tagi: , , , ,

Scena World

Kategoria: Rozrywka

Scena World to obok sceny głównej i metalowej najbardziej oblegany punkt programu Sziget Festival. W tym roku została ona przeniesiona w głąb wyspy, co zaowocowało zwiększeniem jej popularności – barwne występy zespołów prezentujących muzykę etniczną z całego świata bardzo chętnie oglądali nie tylko ich miłośnicy, ale również wielu przypadkowych widzów, którzy słysząc ciekawą muzykę gromadzili się przed sceną i na położonym dalej trawniku. Największymi gwiazdami tegorocznego festiwalu, występującymi na scenie World byli z jednej strony Goran Bregovic, który przyjechał do Budapesztu promować swoją najnowszą płytę, z drugiej zaś jeden z synów Boba Marley’a – Ky Mani Marley, którego występ został wyjątkowo ciepło powitany przez publiczność. Sporą widownię zgromadził też występ grupy Transglobal Underground wspomaganej przez Natashę Atlas. Bardzo dużą niespodzianką był dla wielu osób występ Rokii Traore, afrykańskiej artystki nagrodzonej w tym roku nagrodą Grammy, która udowodniła, że jej międzynarodowy sukces wcale nie był na wyrost.

Tagi: , , , ,

Pływanie

Kategoria: Sport

Pływanie jest sportem dostępnym dla wszystkich. Każdy człowiek na świecie może się nauczyć pływać, dlatego też sport ten jest powszechnie dostępny na całym świecie. Ludzie zarabiają na tym budując różne baseny i kąpieliska, na które przychodzą dzieci z rodzicami bądź osoby dorosłe chcące zabić nudę w przyjemny sposób. Osoba uprawiająca pływanie zawodowo po pewnym czasie zauważy u siebie dość mocno rozwinięte mięśnie grzbietu i ud, co pozwala jeszcze szybciej i lepiej pływać. Pływanie jest bardzo znaną dziedziną sportu, dlatego występuje również na olimpiadzie. Są to jedne z ważniejszych zawodów, dlatego też najlepsi pływacy z całego świata przygotowują się cały czas, aby właśnie na tych zawodach pokazać się z jak najlepszej strony. Pływać można indywidualnie, ale istnieje dziedzina sportu nazywana pływaniem synchronicznym. Polega to na wykonywaniu tych samych ruchów przez pływaków w tym samym czasie. Wyróżnia się wiele stylów pływackich. Można pływać żabką, pieskiem, delfinem, strzałką, ale najpopularniejszym stylem jest kraul.

Tagi: , , , ,

Karate

Kategoria: Sport

Karate Karate jest sztuką walki pochodzącą z krajów Azji, czyli Japonii. Wyróżnia się wiele stylów, takich jak np. Kyokushin, Oyama Budo-kan, czy Shorin. Wszystkie style różnią się od siebie techniką, brutalnością a przede wszystkim tradycją i wiekiem. Każdy styl posiada swojego twórcę, któremu oddają największe honory. Ogólnie styl walki, jakim jest karate polega na silnych szybkich i energicznych uderzeniach i kopnięciach w słabe punkty przeciwnika. Ludzie ćwiczący karate są bardziej odporni na ból niż przeciętni ludzie, ponieważ są oni odpowiednio hartowani i stopniowo przyzwyczajani do bólu, co skutecznie podnosi próg bólu. Tak zwani karatecy dzięki swoim umiejętnościom i odpowiednio wytrenowanym częściom ciała potrafią zadziwić np., kiedy ręką rozbijają deski a piszczelami grube tafle lodu czy betonu komórkowego. Miejsce gdzie ludzie ćwiczą karate nazywa się dojo. W każdym stylu jest hierarchiczny podział na stopnie szkoleniowe kyu i dan. Trener w danym klubie karate nazywa się Sensej, co w tłumaczeniu na język polski znaczy nauczyciel lub mistrz.

Tagi: , , , , ,