Archiwum Grudzień, 2012

Inne atrakcje festiwalu

Kategoria: Rozrywka

Sziget Festival to oczywiście nie tylko muzyka. Nie związanych z muzyką atrakcji na festiwalu absolutnie nie brakuje. Ze względu na to, że termin festiwalu nakładał się na olimpiadę w Pekinie, wydzielono specjalne miejsce w wielkim telebimem, na którym można było oglądać sportową rywalizację – co chwilę goście z różnych krajów wznosili tam okrzyki radości, bądź wydawali jęki zawodu, w przyjaznej atmosferze gratulując kibicom zwycięzców. Obok znajdował się namiot, w którym można było skorzystać ze stu stanowisk z darmowym internetem. Wyjątkowo liczne były stoiska, na których sprzedawane były wszelkiego rodzaju akcesoria w rodzaju masek, koszulek czy najrozmaitszych innych rzeczy. Po drugiej stronie wyspy z kolei znajdowały się tak zwane namioty cywilne, w których można było wziąć udział w licznych warsztatach lub zapoznać się na przykład z globalnymi problemami, albo wziąć udział w debatach z przedstawicielami innych narodowości. Dużą popularnością cieszyły się podczas festiwalu występy teatralne, a także tak zwane Iluminarium – specjalny namiot, w którym można było przenieść się w świat kolorów.

Tagi: , , , ,

Do kina i na koncert

Kategoria: Wolny czas

Do kina i na koncert Wycieczka do kina to nie tylko znakomita forma rozrywki dla miłośników sztuki filmowej, ale również świetny sposób na randkę. Popularnością cieszą się zarówno multipleksy, gdzie w kilku salach kinowych grane są jednocześnie najnowsze produkcje hollywoodzkie, jak i małe kina studyjne, często oferujące kino niezależne z Europy i innych krajów świata. W ostatnich latach pojawiło się również kino trójwymiarowe, które dostarcza wyjątkowych wrażeń, jednak póki co w tej technice powstają głównie filmy dokumentalne. Na fanów muzyki czekają w lecie liczne koncerty i festiwale. Mogą się one odbywać w klubach muzycznych lub większych halach sportowych i widowiskowych, ale też na świeżym powietrzu, na przykład w amfiteatrach, na stadionach lub polach. Najważniejszymi polskimi letnimi festiwalami są prezentujący głównie polską muzykę rockową Przystanek Woodstock, gdyński Open’er na którym pojawiają się gwiazdy światowego formatu, oraz nowy festiwal niezależny w Mysłowicach, OFF Festival. Prócz tego, nasz kraj odwiedzają w okresie wakacji liczne gwiazdy zagraniczne na koncertach solowych.

Tagi: , , , ,

Ulubione zabawki dziewczynek

Kategoria: Zabawki

Ulubione zabawki dziewczynek Zabawa lalkami to zdecydowanie domena młodszej płci pięknej (aczkolwiek zdarzają się wyjątki). Zdecydowana większość kobiet stąpających po naszym globie miała swoją ulubioną lalkę, lub o takowej marzyła. Wybór tego typu zabawek jest naprawdę ogromny. Począwszy od lalek mających przypominać dzieci, idealnych do odgrywania ról córeczek i synków podczas zabawy w dom, na pięknie wystrojonych księżniczkach czy modnie ubranych panienkach pod postacią uwielbianych przez młode damy, a krytykowanych przez część psychologów i środowiska feministyczne, lalek barbie. Oczywiście na zakupie ludzko podobnej zabawki się nie kończy – koniecznie trzeba nabyć niezbędne akcesoria, bez których zabawa nie będzie pełna. W przypadku braku finansów otrzymanych od rodziców można część owych przedmioty wykonać samemu, co zwłaszcza w przypadku projektowania i szycia strojów dla lalkowej koleżanki lub potomka przynosi olbrzymią frajdę i jest zabawą samą w sobie. Daje bowiem pewność, że właśnie nasza lalka jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Tagi: , , , ,

Rugby

Kategoria: Sport

Rugby Rugby jest to gra, która uchodzi za jedną z najbardziej brutalnych gier, w jakie gra człowiek. Polega ona na zdobyciu jak największej ilości punktów, poprzez przejście z piłką przez specjalnie wyznaczoną linie, lub kopnięcie jej w specjalną bramkę w kształcie litery H. Może się to wydawać proste gdyby nie to, że drużyna przeciwna chce zrobić to samo. Rugby są tak brutalne, dlatego że zawodnicy, aby przejść na drugą stronę boiska muszą dosłownie przedrzeć się przez drużynę przeciwną. W tej grze dozwolone jest uderzanie głową, barkiem, popychanie czy podnoszenie i rzucanie przeciwnikiem, który ma aktualnie piłkę. Piłka do rugby nie wygląda jak zwykła okrągła piłka na przykład do gry w piłkę nożną. Ta piłka jest owalna, aby zawodnicy mogli ją łatwiej łapać i dalej rzucać. Tak jak w każdym sporcie na boisku oprócz samych zawodników jest jeszcze sędzia, który pilnuje, aby cały mecz dobiegł do końca w pełni przepisowo. Mimo iż sport ten jest bardzo brutalny jest on bezpieczny, ponieważ zawodnicy są od stóp do głów opatuleni w ochraniacze, które chronią ich przed wszelkimi obrażeniami i kontuzjami spowodowanymi uderzeniami.

Tagi: , , , , ,