Archiwum Listopad, 2012

Na wsi i w górach

Kategoria: Wolny czas

Na wsi i w górach Mieszkańcy wielkich miast chętnie spędzają wakacje na wsi, gdzie mogą odpocząć od szybkiego, miejskiego życia, gdzie każdy gdzieś się spieszy i nieustannie słychać hałas jeżdżących po ulicach samochodów. Takie wydawałoby się naturalne czynności jak dojenie krowy lub rąbanie drewna mogą być dla niektórych wyjątkową atrakcją. Dodatkowo, przygotowywane na wsi naturalne, tradycyjnie przygotowane jedzenie smakuje znacznie lepiej, niż miejskie fast foody lub odgrzewane w mikrofalówce dania, tak samo owoce zrywane prosto z sadu. Jeśli pragniemy spędzić czas na zdobywaniu górskich szczytów, to okres letnich wakacji idealnie się do tego nadaje. Do wyboru mamy najpopularniejsze i najwyższe polskie góry – Tatry, niższe, lub wciąż dzikie Bieszczady, albo inne polskie pasma, jak Beskidy lub Karkonosze. Możemy wybrać się na wycieczkę z rodziną lub znajomymi, a nawet urządzić kilkudniowy obóz wędrowny pod namiotami. Czekają na nas także góry w innych krajach, łącznie z najwyższymi w Europie, przepięknymi Alpami. Warto też zainteresować się górskimi atrakcjami naszych południowych sąsiadów – Czech i Słowacji.

Tagi: , , , , ,

Zapalniczka z blokadą

Kategoria: Zapalniczki

Zapalniczka z blokadą Jeśli masz w domu małe dzieci, a lubisz sobie wyskoczyć na szluga na balkon, powinieneś się zaopatrzyć w zapalniczkę z blokadą. Małe dziecko nie będzie w stanie jej zapalić, możesz więc być spokojny o swoje mieszkanie, nie wyleci w powietrze ani nie stanie w płomieniach, nie będziesz też musiał martwić się o to, czy Twoje kilkuletnie dziecko pali – możesz spokojnie zostawić na widoku swoje ulubione papierosy. Dziecko i tak nie będzie w stanie go zapalić, najwyżej może je przeżuć, ale to nie grozi mu rakiem płuc. Zapalniczka jest w mało przystępnej cenie 5zł, ale w sytuacji takiej, jak powyższa, inna zapalniczka nie wchodzi w grę. Drodzy rodzice! Uważajcie na swoje dzieci! A jeśli one będą miały dzieci, niech czynią tak, jak Wy, i stosują zapalniczkę z blokadą firmy Zapalniczka Z Blokadą, a ich mieszkania będą równie bezpieczne jak Wasze. Zapalniczka z blokadą chroni ponadto od złych uroków i nie zapali Ci się sama w kieszeni i nie spowoduje pożaru najważniejszych części ciała. Zapalniczki takie są do nabycia w każdej kasie biletowej dworców kolejowych, więc kiedy przyjeżdżasz do nowego miasta, nie musisz się zastanawiać, gdzie ją znaleźć. Polecamy! Sam Jerzy Urban ma takich trzynaście!

Tagi: , , , ,

Łyżwiarstwo

Kategoria: Sport

Łyżwiarstwo jest popularną dziedziną sportów zimowych. Dlatego zimowych, ponieważ łyżwiarstwo uprawia się na lodzie i nie ma innego materiału, na którym dałoby się tak dobrze jeździć na łyżwach jak na lodzie. Jest to sport, który można uprawiać indywidualnie bądź z partnerem. Najpopularniejszą gałęzią łyżwiarstwa jest łyżwiarstwo figurowe, które polega na wykonywaniu różnych trudnych figur kicnięć i podskoków czy też obrotów. Łyżwy, na których jeżdżą łyżwiarze są zbudowane z dwóch głównych części pierwsza z nich to buty. Jest to część zakładana na nogę łyżwiarza. Druga część to płoza. Płoza jest to metalowa część przytwierdzana do metalowej podeszwy buta za pomocą specjalnych śrubek. Mimo iż na lodowisku jest bardzo zimno, łyżwiarze podczas swojego występu os bardzo skąpo ubrani. Naszą wymyślne stroje, aby zwrócić uwagę sędziów nie tylko na styl i technikę jazdy na łyżwach, ale także na estetykę. Każdy początkujący łyżwiarz jest zaopatrzony w komplet ochraniaczy, aby nie nabawić się zbyt wielu kontuzji podczas upadków, które na początku zdarzają się bardzo często.

Tagi: , , , ,